Online hra podporuje finanční gramotnost nejen mladých lidí a dětí

Ochota se vzdělávat ve finanční gramotnosti v naší republice klesá. Naše schopnost dobře hospodařit je podprůměrná. Nejohroženější skupinou jsou, vedle lidí s nižšími příjmy, také děti. To je výsledek průzkumu, který provedla a zpracovala agentura k tomu oprávněná.
platba online
Zodpovědnost za finanční vzdělávání mladých lidí na sebe začínají přebírat školy. Ve spolupráci s bankovním sektorem tak přišla na svět interaktivní online hra, s prvky finanční gramotnosti, s názvem Tajuplná cesta.

V ní chce banka mládeži, a nejen jí, přiblížit finanční svět. Hráče zavede do Londýna, kde na ně čeká nejen dobrodružství, ale i řešení reálných situací, jako je volba nejvhodnější směnárny, mobilního tarifu, platby jízdného či zřízení bankovního účtu. Hra podporuje logické myšlení, ale vzhledem ke skvělému grafickému zpracování a zajímavému ději, může hráče opravdu zaujmout. A je úplně jedno, kolik mu je let. Hrát ji mohou celé rodiny.

Myšlenku interaktivního přístupu k finančnímu vzdělávání podporuje i Magistrát hlavního  města, který vzdělávacímu programu banky udělil záštitu. Dává tak na vědomí, že využití deskové hry Finanční svoboda, se kterou mají dobrou zkušenost v mnoha českých školách, tak i nová online hra Tajuplná cesta, je cestou k posílení finanční gramotnosti.

Schopnost zvládat hospodaření se svými penězi je stejně důležité jako se naučit číst a psát. A proto je důležité naučit finanční gramotnosti co nejdříve.
vzdělávání na netu
Soutěž, která proběhla byla důkazem, že se do hry přihlásilo velké množství účastníků. Tajuplnou cestu Londýnem absolvovaly tisíce mladých lidí a  využili v ní všechny znalosti ze světa financí a poznali krásy i nástrahy Londýna. Pro nejrychlejší a nejpřesněji reagující hráče byly připraveny hodnotné ceny. Jako hlavní výhra byl finanční vklad na výlet pro celou třídu.

Online hra podporuje finanční gramotnost nejen mladých lidí a dětí
4.3 (86.67%)3